Funkcjonowanie w świecie online

rozwój osobisty online lauren peso śląsk

Wiele przedsiębiorstw, ale i osób prywatnych, docenia i preferuje różnorodne formy rozwoju osobistego, tak więc poszerzanie kompetencji z wszelkich dziedzin życia staje się powszechnie akceptowanym obowiązkiem i codziennością zawodową.

Rozwój osobisty pozwala nam wziąć pełną odpowiedzialność za to, kim jesteśmy dziś, co potrafimy i co będziemy umieli zrobić jutro. Możemy narzekać na kiepski program studiów w przeszłości lub nawet żałować wybranego kierunku studiów, dzisiaj np. uznanego za niewystarczający dla pełnienia roli eksperta w wykonywanym zawodzie. Należy jednak pamiętać, że właśnie poprzez samorozwój możemy opanować nowe cenne umiejętności, przebranżowić się lub właśnie uzupełnić braki merytoryczne tak, aby zyskać poczucie satysfakcji zawodowej.

Jak zatem nie zaniedbać swojego rozwoju osobistego w warunkach pracy zdalnej?

To właśnie dzięki wszechobecnemu Internetowi i powszechnemu dostępowi do mediów zyskujemy niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Szkolenia, kursy a nawet pełne programy studiów podyplomowych – wszystko dzisiaj może odbywać się w wersji on-line.

Dzięki szkoleniom internetowym organizowanym przez pracodawców możemy rozszerzyć swoje kompetencje, zmienić je, nauczyć się zupełnie nowych rzeczy, uporządkować swoje życie, może nawet odmienić swoją karierę, nauczyć się języków, albo po prostu – znaleźć nowe hobby. To właśnie ta dowolność sprawia, że naprawdę warto pomyśleć o takiej formie pobierania wiedzy.

Dlaczego jest to tak wygodne i wydajne?

Dostępność informacji.

Szkolenia on-line to doskonały sposób do podniesienia swoich kwalifikacji bez wychodzenia z domu.

Nie musimy wyjeżdżać na szkolenie do innego miasta lub nawet do oddalonej siedziby firmy. Wystarczy wygospodarować w swoim planie dnia kilka godzin, znaleźć wygodny kąt we własnym domu i przy pomocy prostych, intuicyjnych programów online korzystać z możliwości, które oferuje pracodawca.

Korzyści materialne.

Szkolenia online pozwalają także na znaczne oszczędności, ponieważ - co istotne - nie musimy ponosić kosztów dojazdu, dodatkowego wyżywienia, czy też kosztów pobocznych jak zapłata za miejsce dla parkingu. Każde szkolenie online oferuje także bezpłatne materiały poszkoleniowe w formie elektronicznej co daje Ci dodatkowe możliwości na uzupełnienie niezbędnej wiedzy fachowej w cenie jednego szkolenia!

Duża efektywność.

Szkolenie online, w przeciwieństwie np. do samodzielnie przeczytanej książki czy artykułu, działa zarówno na Twój zmysł wzroku jak i słuchu. Podczas kursu online możesz także zadawać pytania prowadzącemu, dyskutować z grupą czy wykonywać zadania grupowe – zupełnie jak podczas szkolenia stacjonarnego – jesteś w ciągłej interakcji: pracujesz wydajnie i ciekawie.

Dodatkowa wartość.

Tego typu warsztaty online są często archiwizowane – można sięgnąć do nich także później – aby znaleźć interesujący Cię szczególnie fragment lub po prostu dla przypomnienia całości zagadnienia.

Trener w dyspozycji online to także spora wartość dodana. Po warsztatach masz możliwość indywidualnego kontaktu emailowego lub skypowego z trenerem. Jeśli coś Ci umknęło, chciałbyś zadać dodatkowe pytanie – masz taką możliwość nawet po zakończeniu szkolenia.

Czego potrzebujesz?

Nie bój się spróbować, nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś! Kurs on line nie wymaga od Ciebie żadnych szczególnych umiejętności.

Ważny jest fakt posiadania dostępu do Internetu takiej prędkości aby była możliwość pobrania niezbędnych materiałów do przeprowadzenia warsztatu, musisz dysponować komputerem z mikrofonem i wbudowaną kamerką oraz… pozytywnym nastawieniem. Zadbaj o wygodne krzesło i coś do notowania. Twój wygodny strój i kubek z kawą na stole - nikomu nie będzie przeszkadzał.

Zapraszamy do wspólnej pracy! Efekty zauważysz szybko.

hr strefa wiedzy zobacz wszystkie
Automotywacja i motywacja w warunkach pracy zdalnej oraz Zarządzanie zespołem zdalnym.
wiecej
czyli rozwój osobisty on-line. Dlaczego jest to tak wygodne i wydajne?
wiecej