Bydgoszcz z Lauren Peso

11. lipca 2011r. została podpisana umowa otwarcia oddziału  franczyzowego Lauren Peso Polska S.A.w Bydgoszczy. To już 13. jednostka franczyzowa firmy w Polsce. Funkcję Dyrektora Operacyjnego utworzonego oddziału, pełnić będzie Łukasz Krupa, natomiast Dyrektora Handlowego - Michał Kiełpiński.


Lauren Peso Polska S.A. otwiera oddział w Bydgoszczy! Franczyza w województwie kujawsko-pomorskim rusza w sierpniu.„To ambitni i doświadczeni młodzi ludzie, którzy praktykę w biznesie rozpoczęli już podczas studiów. Regularnie uczestniczą w szkoleniach ze sprzedaży, zarządzania i komunikacji. Pokazują początkującym przedsiębiorcom, że warto ukierunkować się na system franczyzowy.” – mówi Kamil Kita, Prezes Lauren Peso Polska S.A.


Pomysł na franczyzę


System franczyzowy pozwala rozpocząć własną działalność z marką o ugruntowanej pozycji na rynku. Franczyzobiorca otrzymuje wieloaspektowe wsparcie, zachowując wysoką samodzielność podejmowania decyzji.

 

„Zdawaliśmy sobie sprawę, ile czasu i pracy kosztowałoby nas budowanie marki od podstaw. Franczyza stawia nas krok dalej, otwiera większe możliwości działania i chroni przed błędami, które popełniają młodzi przedsiębiorcy.” – przyznają nowi franczyzobiorcy.

 

Doświadczenie i pasja 

Łukasz Krupa i Michał Kiełpiński rozpoczęli swoje kariery już podczas studiów. Chcieli jak najwcześniej zacząć zdobywać doświadczenie, aby ułatwić sobie realizację założonych celów zawodowych.

 

Łukasz Krupa jest profesjonalnym handlowcem, pracował w branży teleinformatycznej jednej z największych firm w kraju. W krótkim czasie został kierownikiem sekcji sprzedaży, gdzie prowadził szkolenia dla nowych pracowników oraz coachingi dla doświadczonych sprzedawców. Michał Kiełpiński pracował na samodzielnym stanowisku przedstawiciela handlowego w dużych korporacjach B2B oraz FMCG. Od dwóch lat jest właścicielem firmy z branży edukacyjnej. Teraz swój profesjonalizm i zaangażowanie chcą skierować na rynek szkoleń.

 

Od dawna interesował nas rynek usług dla firm, zwłaszcza branża szkoleniowa, która bardzo dynamicznie się zmienia i ewoluuje. Wymaga stałego dokształcania się oraz inwestowania zarówno w firmę, jak i we własny rozwój.”


Dynamika działań, nowe wyzwania i kontakt z klientem  - bez tych elementów, nie wyobrażają sobie biznesu.

 

„Chcemy ciągle się rozwijać i samodoskonalić. Jesteśmy pewni, że współpraca z Lauren Peso Polska da nam satysfakcję z prowadzenia własnej firmy, dlatego 11.lipca podpisaliśmy umowę franczyzową.”- kontynuują.

 

Do bydgoskiego oddziału Lauren Peso Polska S.A. zapraszamy już na początku sierpnia.


„ Otwarcie kolejnego oddziału Lauren Peso Polska, jest dowodem na dynamiczny rozwój firmy i jej silną pozycję na rynku. Skutecznie realizujemy założony plan ekspansji franczyzowej. Założyliśmy, że istnieć będzie 16 oddziałów firmy na terenie Polski - właśnie powstał trzynasty. Obszar działania nowej franczyzy to przede wszystkim miasta Bydgoszcz i Toruń, co otwiera szansę pozyskania szerokiego grona klientów.” – podsumowuje Kamil Kita.


Po podpisaniu umowy w Centrali firmy w Chorzowie, nowi Franczyzobiorcy udzielili wywiadu.Skąd pomysł na działalność w ramach systemu franczyzowego Lauren Peso Polska S.A.?


Od momentu, kiedy pojawił się pomysł założenia własnej działalności, rozważaliśmy możliwość współpracy w ramach umowy franczyzowej. Zdawaliśmy sobie sprawę, ile czasu i pracy kosztowałoby nas budowanie swojej marki od podstaw. Franczyza stawia nas krok dalej, otwiera większe możliwości działania i chroni przed błędami, które popełniają młodzi przedsiębiorcy. Dodatkową motywacją było obserwowanie rozwoju innych oddziałów Lauren Peso Polska.

 

Jakie były Wasze dotychczasowe doświadczenia zawodowe?


Już podczas studiów rozpoczęliśmy swoją karierę zawodową. Chcieliśmy zdobywać doświadczenie i ułatwić sobie realizację wspólnych planów i aspiracji zawodowych. Łukasz pracował w branży teleinformatycznej, sprzedając usługi telefoniczne w jednej z większych firm w tym segmencie w kraju. W krótkim czasie został kierownikiem sekcji sprzedaży, gdzie odpowiedzialny był za prowadzenie szkoleń dla nowych pracowników oraz coachingów dla doświadczonych sprzedawców. Ja pracowałem na samodzielnym stanowisku przedstawiciela handlowego w dużych korporacjach z branży b2b oraz FMCG. Od dwóch lat jestem również właścicielem firmy z branży edukacyjnej.

 

Dlaczego zdecydowaliście się na działalność w branży szkoleniowej?


Od dawna interesował nas rynek usług dla firm, zwłaszcza branża szkoleniowa, która bardzo dynamicznie się zmienia i ewoluuje, przez co nie grozi jej rutyna. W celu utrzymania swojej konkurencyjności, trzeba stale się dokształcać i inwestować zarówno w firmę, jak i w swój rozwój. Taki model pracy odpowiada nam najbardziej. Lubimy  dynamiczne działanie, nowe wyzwania i bezpośredni kontakt z klientem. Chcemy ciągle się rozwijać i samodoskonalić. Jesteśmy więc pewni, że współpraca z Lauren Peso Polska da nam satysfakcję z prowadzenia własnej firmy.

 

Skąd dowiedzieliście się o firmie Lauren Peso Polska S.A. ? Jakie były Wasze pierwsze wrażenia po kontakcie z Centralą firmy?


Długo szukaliśmy firmy, dającej możliwość współpracy w systemie franczyzowym, w branży szkoleniowej. Natknęliśmy się na artykuł, umieszczony na stronie internetowej franchising.pl, który dotyczył Lauren Peso Polska. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat firmy. Po zapoznaniu się z ofertą franczyzową, wysłaliśmy zgłoszenie. W niedługim czasie uzyskaliśmy odpowiedź oraz zaproszenie na spotkanie z Prezesem - Kamilem Kitą w Gdańsku. Już na tym, jak i na następnym spotkaniu, które odbyło się w Chorzowie, uzyskaliśmy bardzo konkretne informacje na temat możliwości współpracy. Oferta oraz model biznesowy były dokładnie omówione, a nasze wątpliwości szybko rozwiane. W dniu 11 lipca 2011r. podpisaliśmy umowę franczyzową.

 

Jakie są Wasze najbliższe plany? Kiedy zamierzacie rozpocząć działalność w bydgoskim oddziale?


Musimy jeszcze tylko znaleźć odpowiedni lokal w Bydgoszczy oraz domknąć sprawy formalne i organizacyjne. Do bydgoskiego oddziału zapraszamy już na początku sierpnia.Nowemu oddziałowi życzymy samych sukcesów!

2011-07-13
aktualnosci zobacz wszystkie
2021-03-15
mogą uzyskać przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
wiecej
aktualnosci zobacz wszystkie
Franczyza jest coraz bardziej popularna, ale czy to dobry sposób na biznes?
wiecej