Franczyza to dla mnie pomoc i poczucie bezpieczeństwa

Rozmawiamy z Łukaszem Zegarem, który wraz z dniem 7 grudnia 2009 r. stał się partnerem franczyzowym Lauren Peso Polska i jako Regionalny Dyrektor Operacyjny poprowadzi odział firmy w Tychach.

Skąd pomysł, by zwrócić się ku franczyzie?

Łukasz Zegar: Przez ostatnie dwa lata pracowałem jako trener. I wiadomo jak to jest – człowiek wpada w rytm: szkoli, między szkoleniami pozyskuje Klientów, w wolnym czasie przygotowuje materiały i nagle okazuje się, iż nie ma czasu na rozwój. Zacząłem najpierw poszukiwać możliwości dofinansowań z Unii, ale okazało się, iż środki opierają się głównie na pomocy w kwestii akcesoriów biurowych etc. Środki te nie są na reklamę czy promocję. Przeglądając Internet natrafiłem na liczne publikacje z zakresu franczyzy – wtedy pierwszy raz zainteresowałem się taką opcją.

Skąd dowiedziałeś się o możliwości ubiegania się o licencję franczyzową w Lauren Peso Polska? Jak wyglądała droga do podpisania umowy franczyzowej?

Łukasz Zegar: Tak naprawdę pierwszy raz dowiedziałem się o możliwości współpracy franczyzowej z Lauren Peso Polska z gazety, którą zamówiłem z portalu www.franchising.pl. Tam, przeczytałem, iż firma szkoleniowo – doradcza proponuje przekazywanie licencji franczyzobiorcom. Po telefonicznym kontakcie z LPP nastąpiło spotkanie dotyczące wstępnych warunków współpracy. Dowiedziałem się, iż Zarząd firmy przekazuje licencje przede wszystkim osobom rozsądnym i doświadczonym. Od początku rozmów z LPP czułem intuicyjnie, że ta współpraca będzie bardzo owocna.

Zanim zwróciłem się do Lauren Peso, analizowałem rynek franczyzowy pod kątem m.in. kiedy będę mógł liczyć na zwrot inwestycji, co otrzymam od franczyzodawcy oraz jak wysokie będą koszty inwestycji… W Lauren Peso Polska otrzymałem pewien próg finansowy do zainwestowania, ale też bardzo rozsądny, logiczny plan systemu franczyzy, który przedstawił mi Pan Kamil – Prezes. Sporządziłem bezpieczny biznes plan, kalkulowałem i… rozpocząłem  aktywnie szukać inwestora. Po intensywnym researchu, pozyskałem osobę, która chciała zainwestować w ten projekt. Po kilku dniach, ze wsparciem finansowym mogłem powrócić do rozmów o licencji.  

Generalnie cały proces aż do podpisania umowy trwał około dwóch tygodni.

Jak będzie wyglądać współpraca już po podpisaniu umowy?

Łukasz Zegar: Wraz z przekazaniem licencji franczyzowej stałem się Regionalnym Dyrektorem Operacyjnym i zajmę się organizacją otwarcia, a potem poprowadzeniem oddziału firmy Lauren Peso Polska w Tychach na Śląsku. Mam już na oku pewien przestronny lokal w ładnym miejscu.

W oddziale będę głównie zajmować się organizacją i sprzedażą  szkoleń oraz usług doradztwa personalnego. Sprzedaż opierać będę głównie na spotkaniach face to face z Klientami. Docelowo chciałbym stworzyć około 3  - osobowy Dział Handlowy. Oczywiście w przyszłości prowadzenie szkoleń też wchodzi w grę.
W/w zakresie obowiązków mam duże doświadczenie, ponieważ pracowałem jako handlowiec przez 10 lat, a następnie jako trener szkoliłem z zarządzania sprzedażą.

Co otrzymujesz od Lauren Peso Polska jako franczyzobiorca?

Łukasz Zegar: Zdecydowałem się na franczyzę głównie z powodu chęci rozwoju. Franczyza daje mi pomoc i poczucie bezpieczeństwa. Lauren Peso Polska ma markę, prestiż i oferuje luksusowe usługi. Firma współpracuje z licznym gronem doświadczonych Trenerów, posiada imponujące księgi referencji Klientów różnych branż.

Jest znana na rynku. Kiedy analizowałem rynek i powiedziałem znajomym z Warszawy
o swoich planach związania się z pewną firmą szkoleniową od razu zapytano „z Lauren Peso?”. LPS jest znana nawet w Warszawie i ma tam dobrą opinię, gdzie , jak wiadomo, rynek szkoleniowy jest wyjątkowo ciasny i wymagający.

Oprócz wsparcia znanej marki otrzymam know – how sprawach handlowych dot. różnych branż i firm o różnej wielkości.. Liczę na częsty feedback. Wiem jak się otwiera firmę szkoleniową, ale nie chce przez dziesięć lat budować czegoś, co już jest zbudowane. Przede wszystkim oczekuję więc pomocy i wsparcia w działaniach. Chcę się jak najwięcej uczyć.
Mając taką markę i tylu ludzi za sobą zupełnie inaczej jedzie się na negocjacje handlowe z Klientem.

Dziękujemy za rozmowę!
aktualnosci zobacz wszystkie
2021-03-15
mogą uzyskać przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
wiecej
aktualnosci zobacz wszystkie
Franczyza jest coraz bardziej popularna, ale czy to dobry sposób na biznes?
wiecej