Gry Integracyjne dla firm - Scenariuszowe, Symulacyjne, Miejskie - Lauren Peso Polska S.A.

Zabawy i Gry strategiczne

Scenariuszowe:

Forma rekreacji polegająca na realizacji scenariusza przez podgrupy celem którego będzie wykorzystanie umiejętności każdego z uczestników. Grający będą wykonywać w terenie zadania łączące walory współpracy w grupie, elementy myślenia strategicznego. Całość będzie miała formę rywalizację między grupami.

Ślepcy

Gra integracyjna mająca na celu podsumowanie i podkreślenie ważnych elementów komunikacji. Zadanie realizowanie jest w parach, gdzie jedna z osób odgrywa rolę „ślepca”, a druga ma za zadanie przeprowadzenie przez LABIRYNT WYZWAŃ partnera, który w rożnych fazach zabawy musi być to motywowany, to instruowany aby wykonać zadanie i zrealizować cel.
Oceniana jest umiejętność komunikowania się z partnerem, siła motywacji i konsekwencji w działaniach.

Zapałki

Ćwiczenie z elementami autoprezentacji, ukazująca bariery komunikacyjne i podkreślającą kluczowość planowania i przygotowania się do wykonywanych czynności.

Ustalanie faktów

Gra mająca na celu pokazanie uczestnikom szkolenia jak istotne jest skupienie się na faktach przy budowaniu relacji interpersonalnych. Przygotowuje do radzenia sobie w trudnych sytuacjach i kształtuje prawidłowe relacje wewnątrz organizacji.

Symulacyjne:

Wyjazdy speleologiczne w Polsce

Opad radioaktywny

Zaaranżowanie zatrzymania uczestników przez Grupę Ochrony Skażenia Radioaktywnego i poddanie jej procedurom oczyszczania. Animatorzy wykorzystują kombinezony i maski wojsk chemicznych, grupa jest izolowana, przesłuchiwana celem ustalenia dlaczego znalazła się na miejscu ćwiczeń wojsk chemicznych. Zostaną podane profilaktyczne „lekarstwa”. Uczestnicy nie znają scenariusza zabawy, są celowo wprowadzeni w błąd. Zabawa wyzwala wiele emocji, uczestnicy muszą wykazać się opanowaniem w sytuacji niekomfortowej, muszą szukać najlepszych rozwiązań i wykazać się jasnością umysłu.

Miejskie:

Poszukiwanie skarbu miasteczka

Poszukiwanie skarbu miasteczka

Uczestnicy otrzymują spreparowany scenariusz i plan miasta. Poruszają się po faktycznie istniejącym miasteczku. W poszukiwaniu wskazówek odwiedzają parafię, aptekę, posterunek policji aby dotrzeć do ukrytych wskazówek, realizując po drodze zdania, które finalnie pozwolą na osiągnięcie celu. Każde działanie niesie ciąg przyczynowo-skutkowy, nie można pominąć ani jednego elementu instrukcji. Dotarcie do osób podanych w scenariuszu pozwoli na zdobycie kolejnych informacji formujących się w całość łamigłówki.
W poszukiwaniu kamienia życia

W poszukiwaniu kamienia życia

Przedstawiona opcja ma charakter outdoorowy, gdzie elementy warsztatowe (w sali) przeplatają się z zadaniami plenerowymi, o zróżnicowanym charakterze: sprawnościowe (raczej lekkie), intelektualne, na kreatywność i pomysłowość, artystyczne itp. Całość wkomponowana jest w baśniową fabułę, która nadaje atrakcyjną konwencję zadaniom, podtrzymuje zaangażowanie, a zarazem spaja wszystkie elementy w jedną, ekscytującą całość.

Koncepcja programu:

Przenosząc uczestników do tajemnego miejsca, jakim jest Wioska Alchemików, wykażemy, że współdziałanie poszczególnych obszarów organizacji jest niezbędne do osiągania celów biznesowych przedsiębiorstwa. A wszystko to za pomocą baśniowej metafory. W otoczeniu Mistrzów Czterech Żywiołów oraz magicznych mikstur, uczestnicy będą się mierzyć z niezwykłymi zadaniami od Paracelsusa.

Wyzwania, których doświadczą, uświadomią im istotę współpracy, szczególnie w procesie zmian. Zarówno Paracelsus, jak i wielki Mag, Dyfuzjusz postarali się, aby uczestnicy ani przez chwilę się nie nudzili wydobywając i przerabiając minerały w drogocenne kryształy, wytwarzając życiodajny Kamień Filozoficzny oraz walcząc o przetrwanie wioski. Ta baśń to metafora przedsiębiorstwa, które w pewnym momencie, aby przetrwać, musi wprowadzić Zmianę. Jak na nią zareagują Alchemicy? Jak się z nią uporają? Czy uwierzą w jej sens? Czy się w nią zaangażują? Czy docenią jej skutki? Czy będą potrafili połączyć siły, aby zrealizować nadrzędny cel?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Aby otrzymać szczegółowe informacje na temat wybranej oferty skonsultuj się z naszym doradcą.

telefon: 32 445 36 62
integracja@laurenpeso.pl
powrot

ntegracje zobacz wszystkie
logo

Wspólnie uważamy, że podstawą każdej firmy są jej pracownicy. Lauren Peso Polska organizuje niepowtarzalne imprezy integracyjne, prowadzone przez najwyższej klasy profesjonalistów. Nasze scenariusze powstają w oparciu o indywidualne preferencje i potrzeby. Z przyjemnością pomagamy odnosić sukcesy naszym Klientom.